Rally statistics

Position in general classification

Winners group_gen

No. Driver Co-driver Car Result Penalty Diff first
Diff prev
1 Tyc Arek
 
Mitsubishi Lancer EVO X 0:13:24.90
2 żarnowski Marcin
Remelski Grzegorz
Subaru Impreza 0:14:11.40 00:46.50
3 Niedźwiecki Jarosław
Jakubowski Mirosław
BMW E36 0:14:26.20 01:01.30

Winners SKJS SK5

No. Driver Co-driver Car Result Penalty Diff first
Diff prev
1 Tyc Arek
 
Mitsubishi Lancer EVO X 0:13:24.90
2 Gaweł Dawid
 
Subaru Impreza 0:14:36.80 01:11.90
3 Zajkowski Dariusz
 
Subaru impreza 0:15:08.80 01:43.90

Winners SKJS SK4

No. Driver Co-driver Car Result Penalty Diff first
Diff prev
1 Siwka Rafał
 
Peugeot 207 0:15:15.10
2 Lachtera łukasz
 
Honda Civic 0:15:17.30 00:02.20
3 Rajter Daniel
 
Opel Corsa C 0:15:37.10 00:22.00

Winners SKJS SK3

No. Driver Co-driver Car Result Penalty Diff first
Diff prev
1 Olbryś Patryk
 
Peugeot 0:15:41.80
2 Stawiak Michał
 
Honda Civic 0:16:08.30 00:26.50
3 Papaj łukasz
 
Citroen C2 0:16:13.40 00:31.60

Winners SKJS SK2

No. Driver Co-driver Car Result Penalty Diff first
Diff prev
1 Fudalej Marek
 
Fiat Punto 0:15:53.50
2 Moskal Maciej
 
Honda Civic 0:16:17.20 00:23.70
3 żuk Agata
 
Operl Corsa 0:17:51.30 01:57.80

Winners SKJS SK1

No. Driver Co-driver Car Result Penalty Diff first
Diff prev
1 Rebob Lamak
 
Trabi 0:17:16.80
2 Kańduła Paweł
 
Fiat CC 0:18:47.90 01:31.10
3 żuchowski Wojciech
 
Fiat Cinquecento 0:20:38.40 03:21.60

Winners SKJS class_rwd1

No. Driver Co-driver Car Result Penalty Diff first
Diff prev
1 Flower
 
BMW 0:14:40.60
2 Sawek Sawek
 
BMW E30 DJRT 0:14:53.00 00:12.40
3 Zapał Dariusz
 
0:15:44.40 01:03.80

Winners SKJS class_rwd2

No. Driver Co-driver Car Result Penalty Diff first
Diff prev
No results

Winners SKJS class_hist

No. Driver Co-driver Car Result Penalty Diff first
Diff prev
1 Tański Krzysztof
 
Lada vfts 0:18:06.40
2 Idzi Adam
 
PF 125p A.Jaroszewicz 0:19:29.70 01:23.30

Winners SKJS 126p

No. Driver Co-driver Car Result Penalty Diff first
Diff prev
1 Danielewicz Marcin
 
FIAT 126p 650cm 0:20:57.80
2 Sarnowski Leszek
 
Fiat 126p 0:21:43.60 00:45.80
3 Słaby Eugeniusz
 
Fiat 126p 0:25:04.70 04:06.90

Winners SKJS class_junior

No. Driver Co-driver Car Result Penalty Diff first
Diff prev
No results

Winners SKJS class_trening

No. Driver Co-driver Car Result Penalty Diff first
Diff prev
1 żarnowski Marcin
Remelski Grzegorz
Subaru Impreza 0:14:11.40
2 Niedźwiecki Jarosław
Jakubowski Mirosław
BMW E36 0:14:26.20 00:14.80
3 Irla Igor
Wróbel Wojciech
BMW E36 0:15:34.10 01:22.70

Winners SKJS class_ccsc

No. Driver Co-driver Car Result Penalty Diff first
Diff prev
1 Fintz Sebastian
 
Fiat Seicento maxi 0:15:25.90
2 Fiat cinquecento Grzegorz waligóra
 
Klasa CC/SC 0:16:01.50 00:35.60
3 Zieliński Grzegorz
 
Fiat SC. WR 0:16:07.30 00:41.40

Stage winners

SS Special stage Driver
Co-driver
Group Class Car On stage
1 Kamionki Słaby SKJS 126p Fiat 126p 00:00.00
2 Kamionki Chruściel SKJS 126p Fiat 126p WR 00:00.00
3 Kamionki Tyc SKJS SK5 Mitsubishi Lancer EVO X 03:25.90
4 Kamionki Tyc SKJS SK5 Mitsubishi Lancer EVO X 03:22.20
5 Kamionki Tyc SKJS SK5 Mitsubishi Lancer EVO X 03:21.20

Not classified

No. SS No Driver
Co-driver
Reason
Everyone is competing